Az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerine 1 Temmuz'dan itibaren iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu getiriliyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, az tehlikeli sınıfta yer alan iş yeri sahiplerine 1 Temmuz'dan itibaren iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu getirildiğini anımsatarak, "Bu tarihten itibaren denetimler de başlayacak. Esnaf ve sanatkarlarımız, iş yerinde risk değerlendirmesi yapmalı, acil durum planı hazırlamalı veya bu hizmetleri ilgili yerlerden temin etmelidir." ifadesini kullandı.

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, esnaf ve sanatkarlarla yanlarında çalışanların iş kazaları, meslek hastalıkları ve idari yaptırımlarla karşı karşıya kalmamaları için iş sağlığı ve güvenliği konusunda önlem almaları gerektiğini belirtti.
Az tehlikeli sınıfta yer alan iş yeri sahiplerine 1 Temmuz'dan itibaren iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu getirildiğini hatırlatan Palandöken, bu tarihten itibaren denetimlerin de başlayacağını bildirdi.
Palandöken, esnaf ve sanatkarların bu konuda yapması gerekenlere ilişkin şunları kaydetti: 

Kaynak:akşam.com

Paylaş